Nieodpłatna Pomoc Prawna 2021 – losowanie

Izba Adwokacka w Katowicach

Protokół losowania przeprowadzonego w  siedzibie  Okręgowej Rady Adwokackiej w Katowicach  w dniu 28.10.2020 r. 

W dniu 28 października 2020r. w siedzibie ORA w Katowicach przy ul. Gliwickiej 17 odbyło się  losowanie (transmitowane na żywo na profilu facebookowym Izby Adwokackiej w Katowicach) adwokatów, którzy wyrazili gotowość udzielania pomocy prawnej w ramach  realizacji ustawy z dnia 5 sierpnia 2015r. o nieodpłatnej pomocy prawnej oraz edukacji prawnej (Dz.U. 2019 r. poz. 294) dla miast i starostw będących w  obrębie właściwości Izby Adwokackiej w Katowicach

Losowanie odbyło się w obecności i pod nadzorem  Dziekana ORA adw. Romana Kusza.

Osoby losujące to Adw. Magda Jasiewicz oraz Dyrektor Biura ORA w Katowicach Pani Barbara Iwaszkiewicz.

Losowanie przeprowadzono dla 21 starostw powiatowych i gmin miejskich na prawach powiatu.

Dla starostw i gmin Bieruńsko-Lędzińskiego, Chrzanowskiego, Mikołowskiego, Mysłowice, Pszczyńskiego ,Raciborskiego, Świętochłowice, Żory

nie przeprowadzono losowania z uwagi na liczbę zgłoszeń adwokatów równą z liczbą adwokatów wskazaną przez starostwo czy gminę albo nie przeprowadzono losowania w starostwach i gminach w których liczba zgłoszonych adwokatów nie świadczących w bieżącym roku pomocy prawnej była równa zapotrzebowaniu zgłaszanemu przez starostwa i gminy.

1. Będzin – starostwo powiatowe – 1 ,5 punktu  – 8 adwokatów spośród 13 adwokatów zgłoszonych.

Wylosowano następujących adwokatów:

  1. Adw. Mariusz Dudała
  2. Adw. Monika Kozub
  3. Adw. Justyna Liszka
  4. Adw. Maciej Merta
  5. Adw. Magdalena Sękowska – mediator
  6. Adw. Joanna Szostak
  7. Adw. Katarzyna Misiek-Perlik
  8. Adw. Martyna Pelc

2. Bytom – miasto – 1,5 punktu – 7 adwokatów spośród 9 zgłoszonych

Wylosowano następujących adwokatów:

  1. Adw. Łukasz Rój
  2. Adw.  Bartłomiej Liwyj
  3. Adw. Agnieszka Skowron
  4. Adw. Tomasz Wójcik
  5. Adw. Magdalena Zembala-Leńska
  6. Adw. Marcin Niewiarowski – mediator
  7. Adw. Łukasz Krzewiński
  8. Adw. Krzysztof Drewnik

3. Chorzów – miasto – 1 punkt – 5 adwokatów spośród 11 zgłoszonych

Wylosowano następujących adwokatów:

  1. Adw. Agnieszka Korusiewicz – mediator
  2. Adw. Sandra Grzywocz-Nowak
  3. Adw. Andrzej Borówka
  4. Adw. Andrzej Hajdas
  5. Adw. Magdalena Szynawa

4. Dąbrowa Górnicza – miasto – 1 punkt – 5 adwokatów spośród 16 zgłoszonych

Wylosowano następujących adwokatów;

  1. Adw. Sylwia Gil-Gut – mediator
  2. Adw. Michał Pańczyk
  3. Adw. Agnieszka Łyp-Chmielewska
  4. Adw.  Jan Piechowicz
  5. Adw. Krystian Żuchowski

5. Gliwice – starostwo powiatowe – 1 punkt -5 adwokatów spośród 37 zgłoszonych

Wylosowano następujących adwokatów:

  1. Adw. Monika Wszołek – mediator
  2. Adw. Piotr Łakomski
  3. Adw. Adrian Dziuba
  4. Adw. Izabela Dębska
  5. Adw. Michał Tlołka

6. Gliwice – miasto – 1,5 punktu – 8 adwokatów spośród 37 zgłoszonych

Wylosowano następujących adwokatów:

  1. Adw. Ludmiła Gryga-Lewandowska
  2. Adw. Jarosław Cmok
  3. Adw. Dominika Dryszel-Słomiany
  4. Adw. Maciej Miąsko
  5. Adw. Magdalena Piasecka
  6. Adw. Marta Flek
  7. Adw. Maciej Pulda
  8. Adw. Magdalena Nowak

7. Jastrzębie  Zdrój – miasto – 1 punkt -5 Adwokatów spośród 14 zgłoszonych

Wylosowano następujących adwokatów:

  1. Adw. Katarzyna Szostek-Meredyk – mediator
  2. Adw. Marta Dubel
  3. Adw. Paweł Walkowski
  4. Adw. Maciej Kościelniak

8. Jaworzno – miasto – 1 punkt – 5 adwokatów spośród 9 zgłoszonych

Wylosowano następujących adwokatów:

  1. Adw. Anna Stolarska – mediator
  2. Adw. Łukasz Chechelski
  3. Adw. Małgorzata Kaczor
  4. Adw. Wojciech Krzeczek
  5. Adw. Michał Nizioł

9. Katowice – miasto – 3 punkty – 15 adwokatów spośród 72 zgłoszonych

Wylosowano następujących adwokatów:

  1. Adw. Magdalena Marzec-Karasińska – mediator
  2. Adw. Adam Mura – mediator
  3. Adw. Anita Kaziród – mediator
  4. Adw. Małgorzata Lekston
  5. Adw. Agnieszka Jaśkiewicz
  6. Adw. Joanna Konieczna
  7. Adw. Robert Zięba
  8. Adw. Maciej Pandzich
  9. Adw. Piotr Czerwiński
  10. Adw. Dariusz Pasternak
  11. Adw. Natalia Kordzikowska
  12. Adw. Marcin Pieczątka
  13. Adw. Karolina Kubista
  14. Adw. Artur Deras
  15. Adw. Sylwia Petelicka

10. Olkusz – starostwo powiatowe – 1 punkt – 1 adwokat spośród 4 zgłoszonych

Wylosowano następujących adwokatów:

  1. Adw. Klaudia Herzog

Zastępca: Adw. Weronika Wołkiewicz-Strukowska

11. Piekary Śląskie – miasto – 0.5 punktu – 1 spośród 5 zgłoszonych

Wylosowano następujących adwokatów:

  1. Adw. Krzysztof Burda

12. Ruda Śląska – miasto – 1,5, punktu – 8 adwokatów spośród 12 zgłoszonych

Wylosowano następujących adwokatów:

  1. Adw. Bartłomiej Honorowicz
  2. Adw. Wiesław Honorowicz
  3. Adw. Anna Migas
  4. Adw. Magda Marzec-Proksa
  5. Adw. Magdalena Sorys-Piotrowska
  6. Adw. Monika Sulewska-Bajkiewicz – mediator
  7. Adw. Michał Tomecki – mediator
  8. Adw. Beata Werens

13. Rybnik – starostwo powiatowe – 0,5 punktu – 3 adwokatów spośród 21 zgłoszonych

Wylosowano następujących adwokatów:

  1. Adw. Aleksandra Piecha
  2. Adw. Agata Lasek
  3. Adw. Patrycja Nieszporek – mediator

14, Rybnik – miasto – 1,5 punktu – 8 adwokatów spośród 21 zgłoszonych

Wylosowano następujących adwokatów:

  1. Adw. Martyna Dudzik-Respondek – mediator
  2. Adw. Patryk Mazur
  3. Adw. Agata Wengerska
  4. Adw. Monika Eichner
  5. Adw. Magda Szymura
  6. Adw. Monika Tlołka
  7. Adw. Grzegorz Fiuto
  8. Adw. Wojciech Wygnał

15. Siemianowice Śląskie – miasto – 0,5 punktu – 3 spośród 10 zgłoszonych

Wylosowano następujących adwokatów:

  1. Adw. Marta Jupowicz
  2. Adw. Tomasz Wiernek
  3. Adw. Mateusz Wontroba – mediator

16. Sosnowiec – miasto – 2 punkty – 10 adwokatów spośród 24 zgłoszonych

Wylosowano następujących adwokatów:

  1. Adw. Natalia Święch-Czech – mediator
  2. Adw. Magdalena Jerzowska-Grzesik – mediator
  3. Adw. Izabela Machura
  4. Adw. Dominika Krochmal
  5. Adw. Łukasz Sierka
  6. Adw. Dominka Rodoń
  7. Adw. Krzysztof Burzyński
  8. Adw. Krzysztof Masłowski
  9. Adw. Konrad Szpadel
  10. Adw. Zygmunt Miłek
  11. Tarnowskie Góry – starostwo powiatowe – 1,5 punktu – 7 adwokatów spośród 13 zgłoszonych

Wylosowano następujących adwokatów:

  1. Adw. Mariusz Augustynowicz
  2. Adw. Mariusz Kupny
  3. Adw. Aleksandra Lubicz-Posochowska
  4. Adw. Maciej Musielak
  5. Adw. Olga Musiał
  6. Adw. Anna Wyląg – mediator
  7. Adw. Angelika Kubik – mediator

18. Tychy – miasto – 1 punkt – 5 adwokatów spośród 14 zgłoszonych

Wylosowano następujących adwokatów:

  1. Adw. Dorota Wyleżoł – mediator
  2. Adw. Jadwiga Michalik
  3. Adw. Dorota Dorda-Sawicka
  4. Adw. Dagmara Ferdus
  5. Adw. Klaudia Piekut

19. Wodzisław Śląski–starostwo powiatowe–1,5 punktu 8 adwokatów spośród 9 zgłoszonych

Wylosowano następujących adwokatów:

  1. Adw. Justyna Gardjan
  2. Adw. Marzena Kopiec-Hnida
  3. Adw. Paweł Czyż
  4. Adw. Izabela Lach-Barteczka
  5. Adw. Bartosz Janecki
  6. Adw. Tomasz Polek
  7. Adw. Zuzanna Wojaczek
  8. Adw. Jacek Pękalski

20. Zabrze – miasto – 1,5 punktu – 8 adwokatów spośród 17 zgłoszonych

Wylosowano następujących adwokatów:

  1. Adw. Lech Zarzycki – mediator
  2. Adw. Adam Stanach
  3. Adw. Jakub Hildebrand
  4. Adw. Stanisław Onaczyszyn
  5. Adw. Justyna Hildebrand
  6. Adw. Beata Bieniek
  7. Adw. Katarzyna Oliwa
  8. Adw. Sławomir Kowalski

21. Zawiercie – starostwo powiatowe – 1 punkt – 5 adwokatów  spośród 11 zgłoszonych

Wylosowano następujących adwokatów:

  1. Adw. Anna Stuglik-Rotarska – mediator
  2. Adw. Aneta Winnicka-Pospiech
  3. Adw. Magdalena Richert-Gieszkiewicz
  4. Adw. Katarzyna Kornacka
  5. Adw. Sergiusz Pospiech

Losowanie zakończono o godz.16.40.

Osoby, które nie zostały wylosowane informujemy, że w przypadku rezygnacji osób wylosowanych bądź wystąpienia wakatów z innych przyczyn np. nieobsadzenia wszystkich miejsc przez organizacje pozarządowe będzie istniała możliwość objęcia punktu NPP. Osoby zainteresowane prosimy o zgłaszanie się na adres tomasz.rojek@adwokatura.katowice.pl  ze wskazaniem w których miejscowościach zechcą obsługiwać punkty NPP.

Koordynator projektu
Tomasz Rojek

Skip to content